Skambučių centro tel. (8 37) 403 900

Virsun

Skaitmeninė mamografija

KMP  >  Skaitmeninė mamografija
Skaitmeninė mamografija 1

Kauno miesto poliklinikos Radiologijos centre mamografijos tyrimai atliekami naujausiu ITALRAY MAMMOGRAPH FFDM (Italija) skaitmeniniu mamografu. Gamintojas – plačiai žinoma Italų kompanija ITALRAY, besispecializuojanti mamografų, kuriuose taikomos tiek skaitmeninės, tiek modernesnės tomosintezės technologijos. Šiuo mamografu tyrimą galima atlikti tiek stovinčioms, tiek sėdinčioms, t. y. nevaikštančioms, pacientėms. 

Krūties vėžys

Krūties vėžys yra dažniausiai pasitaikanti moterų onkologinė liga ir dažniausia jų mirties priežastis nuo vėžio Europos Sąjungoje – kasmet nustatoma maždaug 365000 naujų krūties vėžio atvejų, Lietuvoje – apie 1500 naujų krūties vėžio atvejų. Krūties vėžys Europos Sąjungoje diagnozuojamas maždaug 1 iš 10 moterų, daugiausia vidutinio amžiaus ir vyresnėms, bet gali būti nustatytas ir jaunesnėms moterims.

Skaitmeninė mamografija

Atrankinės patikros tyrimui dėl krūties vėžio panaudojamas rentgenologinis tyrimas – krūtų mamografija. Jis atliekamas mamografu, naudojant rentgeno spindulius, siekiant išgauti detalų krūties vaizdą. Tyrimas leidžia aptikti krūties vėžį, kurio dar negalima pajusti ar apčiuopti. Taip pat šio tyrimo pagalba galima aptikti įvairius krūties pakitimus – cistas, riebalines sankaupas, kalcinatus bei įvairaus pobūdžio navikus ar mažus mazgelius (iki kelių milimetrų dydžio).

Mamografija – tai vienas svarbiausių krūtų ligų diagnostinis tyrimas ir yra patvirtintas šiuolaikinis atrankinės patikros tyrimų metodas, galintis padėti išvengti mirties nuo krūties vėžio.

Atrankinės mamografijos tyrimai nemokamai

PRIMENAME, kad poliklinikoje vykdoma atrankinė mamografinės patikros programa krūties vėžiui išaiškinti. Pagal šią programą kartą per 2 metus nemokamai atliekame skaitmeninės mamografijos tyrimą ir jo įvertinimą:

  • moterims nuo 50 iki 69 metų
  • draustoms privalomuoju sveikatos draudimu
  • turinčioms šeimos gydytojo siuntimą (forma F027/a)

Taip pat, turint šeimos gydytojo ar gyd. ginekologo siuntimą, skaitmeninės mamografijos tyrimas atliekamas ir moterims nepatenkančioms į atrankinės mamografijos patikros programoje nurodytą amžių.

Kada mamografijos tyrimas neatliekamas?

Mamografija yra rentgenologinis tyrimas, todėl neatliekamas nėštumo laikotarpiu. Taip pat šis tyrimas netinka labai jaunoms moterims, kurių krūtų liaukinis audinys tankus ir blogai praleidžia rentgeno spindulius. Dėl tos pačios priežasties mamografiją geriausia atlikti pirmą savaitę po mėnesinių.

Kaip pasirengti tyrimui?

Prieš mamografijos tyrimą rekomenduojama nesinaudoti dezodoruojančiomis priemonėmis (purškiamais bei tepamais dezodorantais, talku ir pan.), nes tai matoma mamogramose ir gali imituoti navikams būdingus pakitimus – mikrokalcinatus.

Kviečiame paskaityti – Lankstinukas „Rentgeno spinduliuotė: ką reikia žinoti pacientams?“:

https://kaunopoliklinika.lt/wp-content/uploads/2020/09/Lankstinukas-Rentgeno-spinduliuotė-2016.pdf

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.