Skambučių centro tel. (8 37) 403 900

Virsun

Naujagimių tėveliams

KMP  >  PACIENTAMS  >  Naujagimių tėveliams
pexels photo 266011

Viena gyvybė yra vertingesnė už tūkstantį mirčių, nes ji jaučia, kuria, ieško tiesos. (A. Margeris)

Ką turėtų žinoti tėveliai susilaukę naujagimio?
• Naujagimio susilaukę tėvai turi jo sveikata pradėti rūpintis vos tik jam gimus. Su naujagimiu parvykus į namus, svarbu nedelsiant pasirinkti gydymo įstaigą ir joje prirašyti naująjį šeimos narį, pasirinkti šeimos ar vaikų ligų gydytoją. Kviečiame naujagimių tėvelius savo vaikučio sveikatos priežiūros įstaiga pasirinkti VšĮ Kauno miesto polikliniką! Jūs galite rinktis, kuriame Kauno miesto poliklinikos padalinyje (Dainavos, Šilainių, Centro, Kalniečių, Šančių) pageidaujate lankytis (https://kaunopoliklinika.lt/struktura-ir-kontaktai/). Rekomenduojame pasirinkti arčiausiai gyvenamosios vietos esantį padalinį.

Jeigu savo vaikučio sveikatos priežiūros įstaiga pasirinkote Kauno miesto polikliniką, kur toliau kreiptis, kokia tvarka?
• Gimus vaikui, paskambinkite į Kauno miesto poliklinikos pasirinkto padalinio, kuriame nusprendėte lankytis registratūrą (telefonus rasite čia https://kaunopoliklinika.lt/struktura-ir-kontaktai/) ir informuokite, kad reikalinga naujagimio apžiūra.
Per 1-3 darbo dienas nuo Jūsų pranešimo apie išvykimą iš gimdymo skyriaus:
– susisieks su Jumis šeimos / vaikų ligų gydytojas ar slaugytoja ir sutars dėl vizito
– gydytojas / slaugytoja patars naujagimio priežiūros, higienos (ypač odos, bambutės), maitinimo krūtimi, mamos mitybos klausimais ir informuos apie prisiregistravimo prie Kauno miesto poliklinikos tvarką.
Tolimesnė vaiko apžiūra (1-2 kartus per mėnesį) atliekama poliklinikoje:
– Gydytojas įvertina naujagimio sveikatos būklę
– Slaugytoja įvertina naujagimio priežiūros kokybę, informuoja apie imunoprofilaktiką, skiepų kalendorių, tolesnių apsilankymų tvarką ir laiką

Kokius reikia turėti dokumentus pirmą kartą atvykstant su naujagimiu (iki vaikui sukaks 1 mėn.) į polikliniką?
• Vaiko gimimo liudijimą
• Vieno iš tėvų asmens dokumentą
• Registratūroje užpildykite prašymą gydytis Kauno miesto poliklinikoje

Svarbu žinoti, kad:
• Vaikus iki 18 m. valstybė draudžia privalomuoju sveikatos draudimu (PSD), todėl už naujagimiui suteiktas paslaugas gydymo įstaigoje mokėti nereikia, už tai sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.
• Už tyrimus, kurių atlikimas nėra apmokamas PSDF lėšomis, bet naujagimio tėvai jų pageidauja, reikia susimokėti patiems.

INFORMACIJA IR REGISTRACIJA:

Skambučio centro tel. (8 37) 403 900

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.