Centro padalinys

(8 37) 409 222

Kalniečių padalinys

(8 37) 401 422

Dainavos padalinys

(8 37) 403 900

Šilainių padalinys

(8 37) 377 771

Šančių padalinys

(8 37) 342 167

Registracija internetu

Virsun

Dainavos padalinio psichikos dienos stacionaras

KMP  >  Paslaugos   >  Gydymas ir konsultavimas   >  Psichikos sveikata  >  Dainavos padalinio psichikos dienos stacionaras

Dainavos padalinio Psichikos dienos stacionaras – tai novatoriškas, modernus visuomenės sveikatos stiprinimo būdas, leidžiantis psichikos ar elgesio sutrikimų turintiems asmenims liekant pažįstamoje, artimoje aplinkoje gauti reikiamą pagalbą.

15 vietų Psichikos dienos stacionaras įsikūręs Petrašiūnuose, šalia pušyno naujai rekonstruotose, žmonėms su negalia pritaikytose erdvėse.

Specializuotą, nemokamą pagalbą Psichikos dienos stacionare teikia:

  • gydytojas psichiatras
  • psichoterapeutas
  • medicinos psichologas
  • socialinis darbuotojas
  • psichikos sveikatos slaugytoja

Būtinas gydytojo psichiatro siuntimas.

Dainavos padalinio psichikos dienos stacionaras
Dainavos padalinio psichikos dienos stacionaras
Dainavos padalinio psichikos dienos stacionaras
Dainavos padalinio psichikos dienos stacionaras

Psichikos dienos stacionare vykdomos įvairios terapinės psichosocialinę reabilitaciją skatinančios individualiai ir grupėje vykstančios veiklos:

  • Psichofarmakoterapija – psichikos sutrikimų gydymas vaistais.
  • Individualios gydytojo psichiatro, psichologo, socialinio darbuotojo konsultacijos kurių metu, bendradarbiaujant su pacientu, nustatomi sunkumai, individualūs poreikiai, tikslai; skiriamas medikamentinis gydymas; siekiama gerinti/stiprinti sveikatą, akcentuojant stipriąsias savybes, didinant paties paciento indėlį/galimybę kontroliuoti savo ligą/situaciją; padedama mokytis/ugdyti/stiprinti gebėjimus pačiam susitvarkyti savo gyvenimo situacijose; pagal sveikatos galimybes normalizuoti veiklą, prisitaikyti socialinėje aplinkoje ir gerinti gyvenimo kokybę.
  • Įvairios užimtumo veiklos kurių metu skatinamas dėmesio sutelkimas ties veikla, padedančia nukreipti nerimą keliančias mintis; siekiama supažindinti su įvairiomis technikomis, pristatant galimybes rasti naujų užimtumo būdų.
  • Bendravimo grupės tai galimybė bendrauti, stiprinti/lavinti bendravimo įgūdžius, kurti tarpusavio santykius; saugioje aplinkoje dalintis jausmais, sunkumais, išgyvenimais, patirtimi, įžvalgomis, tuo pačiu, gaunant grįžtamąjį ryšį iš kitų. Tai tarsi mažas atspindys to, kas vyksta realybėje; tai galimybė pamatyti save ir pasaulį kitų akimis, atrasti/prisitaikyti kitokį požiūrį, tai galimybė geriau pažinti save, keistis.
  • Dailės užsiėmimai – spalvos bei simboliai leidžia žmogui lengviau išreikšti dalykus, kuriuos kartais sunku išsakyti; suteikia galimybę pažinti, įvardinti savo problemą, atvaizduojant ją popieriaus lape, lyg dar kartą išgyventi ir spręsti – tai tarsi pokalbis su pačiu savimi, be to, gaunama šalia esančių nuomonė. Taigi, per dailės terapiją, užsiimdamas menine veikla, bendraudamas su kitais bei specialistu, žmogus įgauna galimybę atskleisti kūrybinį potencialą, vertybes, intelektinius gebėjimus, emocinius išgyvenimus, įvertinti savo poreikius ir tikslus, palaipsniui keisti savęs suvokimą, didinti savivertę bei pasitikėjimą savimi.
  • Biblioterapija tai sveikatinimas, pasitelkiant literatūros kūrinius. Svarbu, kad tai nėra tiesiog kūrinio skaitymas, tai ir kūrinio analizė, padedanti žmogui spręsti psichologines, užimtumo, socialinės adaptacijos problemas. Biblioterapija siekiama trijų pagrindinių tikslų – atsipalaidavimo;edukacinio, siekiant asmenybės augimo; terapinio, siekiant emocijų pažinimo, socialinio elgesio bei santykių pokyčių. Literatūra praplečia žmogaus akiratį, suteikia galimybę į savo problemas pažvelgti tarsi „iš šalies“; įsijausti į knygos veikėjo gyvenimą ir kartu su juo išgyventi tam tikras emocijas; grupėje, diskutuojant su kitais, įžvelgti problemos esmę; suvokti, kad sudėtingoje situacijoje žmogus esti ne vienas – panašias problemas išgyvena ir kiti; atrasti viltį, išgirstant, kaip kitiems pavyko įveikti situaciją; ieškoti galimų savo problemos sprendimo būdų ir atrasti realius bei teisingus sprendimus.
  • Šviesos terapija. Mūsų klimato juostoje,šaltuoju metų sezonu patiriamas saulės šviesos trūkumas siejamas su sveikatos sutrikimais ir nuotaikų kaita. Manoma, kad esant šviesos stygiui gali sutrikti tam tikrų hormonų, atsakingų už žmogaus bioritmus, apykaita. Tuo tarpu, pailginus šviesos periodą, hormonų apykaitą galima sureguliuoti ir atstatyti organizmo ritmiškumą bei gerą nuotaiką.
  • Relaksacijos užsiėmimai

    • Progresyvinė raumenų relaksacija;
    • Kvėpavimo pratimai;
    • Vaizdinė relaksacija;
    • Aromaterapija;
  • Judesio terapija tai procesas, kurio metu skatinama asmens emocinė, kognityvinė, fizinė ir socialinė integracija. Judesių pagalba pacientas gali perteikti savo išgyvenimus, kurių neišeina išreikšti žodžiais, skatinama laisva saviraiška judesiais, sukuriami būdai emocinei įtampai panaikinti, naujiems gebėjimams tobulinti.
  • Turimų socialinių, buitinių įgūdžių palaikymas ir vystymas.

Dainavos padalinio poliklinikos Psichikos dienos stacionaro įkūrimas buvo finansuotas iš ES lėšų pagal 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksnių programos priemonę Nr. VP3-2.1-SAM-08-R „Psichikos dienos stacionarų (centrų įkūrimas)“.

 

Psichikos dienos stacionaro kontaktai:

Energetikų g. 13, Kaunas

Registratūra: (8 37) 372 800

Vyriausioji administratorė: (8 37) 372 801

Gydytoja psichiatrė: (8 37) 372 802

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.