Skambučių centro tel. (8 37) 403 900

Virsun

Centro padalinio psichikos dienos stacionaras

KMP  >  Paslaugos   >  Gydymas ir konsultavimas   >  Psichikos sveikata  >  Centro padalinio psichikos dienos stacionaras

Kauno miesto poliklinikos Centro padalinio psichikos sveikatos centre teikiamos ne tik kvalifikuotos ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugos, bet ir Europos Sąjungos regioninės plėtros fondų bei Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis, įsteigtas devyniolikos vietų modernus psichikos dienos stacionaras (centras).
Gyventojų patogumui psichikos dienos stacionaras įkurtas pačiame miesto centre, lengvai pasiekiamas iš bet kurios Kauno miesto ar regiono vietos. Kadangi dienos stacionare praleidžiama tik dalis dienos, kompleksinės paslaugos gaunamos, neatitrūkstant nuo įprastos kasdieninės aplinkos.
Pagalba skirta asmenims, jaučiantiems nerimą, nuotaikos svyravimus, turintiems kitų psichikos ir elgesio sutrikimų, patiriantiems krizes, išgyvenantiems netektis. Greta daugelio Kauno miesto poliklinikos Centro padalinio psichikos dienos stacionaro darbo krypčių yra ir retesnės psichikos problemos, tokios, kaip valgymo sutrikimai, kurių diagnostikoje ir gydyme psichikos sveikatos centro kolektyvas turi nemažą patirtį.

Dienos stacionare teikiamas platus kompleksinis psichoterapijos ir kitų psichikos sveikatos priežiūros paslaugų spektras:

  • Grupinė psichoterapija – terapijos metu daug dėmesio skiriama kasdieniniams išgyvenimams, jausmams ir jų raiškai. Psichodinaminėje psichoterapijoje ypatingas dėmesys yra skiriamas praeities įvykių, turinčių nemažai įtakos dabartiniam gyvenimui, analizavimui.
  • Individualus psichologinis konsultavimas – kognityvinės elgesio terapijos pagalba ieškoma būdų palengvinti ir pašalinti asmeninius sunkumus, susijusius su stresine savijauta: išgyvenant baimę, paniką, nerimą, įtampą, depresiją; pašlijus tarpasmeniniams santykiams šeimoje, ieškant išeičių iš konfliktinių situacijų; išgyvenant netektis ar krizę.
  • Psichodiagnostika – pažintinių procesų (dėmesio, atminties, mąstymo), asmenybės ir psichoemocinės būklės psichologinis įvertinimas.
  • Psichiatro konsultacijos/ Medikamentinis gydymas – gydytojas psichiatras sudaro gydymo planą, skiria ir kontroliuoja gydymą, konsultuoja šeimos narius, pataria sveikatos išsaugojimo, gerinimo klausimais.
  • Biblioterapija – tai integracinis procesas, kuriame sąveikauja grožinė literatūra, grupė ir terapeutas. Tarp terapeuto ir grupės yra tarpininkė – grožinė literatūra, padedanti rasti raktą į asmenybę, nesugebančią žodžiais išsakyti savo jausmų. Proceso metu atrandamas naujas požiūris į gyvenimo reiškinius, persvarstomi potyriai, naujai juos įsisąmoninama.
  • Dailės terapija– dailės terapijos procesas atskleidžiantis neišsakytus, ne iki galo suprastus jausmus. Kūryba sustiprina mūsų pasitikėjimą savimi, suteikia pilnatvės jausmą padeda išreikšti tai, kas slypi kiekvieno iš mūsų viduje.
  • Kūrybinė terapija– užimtumo terapijos forma, išreikšta per meninę kūrybinę, darbinę veiklą. Jos metu, savyje atrandama kūrybinių galių ir įvairių medžiagų (gamtinės medžiagos, tekstilė, polimerinis molis, popierius, dažai ir kt.) pagalba kuriami meniški dirbiniai. Užsiėmimuose atsipalaiduojama pasineriant į malonią veiklą, atitrūkstama nuo įkyrių minčių, kasdienių rūpesčių.
  • Pozityvios psichoedukacijos grupė – šios grupės tikslas įgalinti pacientus pagal savo galimybes pastebėti, pastiprinti savo stipriąsias puses bei adaptuotis pagal savo galimybes kasdienybėje. Taikoma psichoedukacija, diskusija, savęs pažinimo technikos per užduotis, patyriminius žaidimus.
  • Judesio terapija – judesio pagalba kūrybiškai įtraukiama į procesą, išplečiantį emocinius, kognityvinius, socialinius ir fizinius sugebėjimus. Tai meno terapijos forma, kurios metu išreiškiami jausmai, mažėja susikaupusi įtampa, nerimas, baimės, vienišumo jausmas. Judesio terapijos užsiėmimų metu patirsit šveicarų gydomosios euritmijos specialistės Ursulos Wessels-Kuhne metodo taikymo teigiamus pokyčius jūsų savijautai.
  • Relaksacija– raumenų atpalaidavimas (fizinis atsipalaidavimas) ir panirimas į ramybės būseną (psichinis atsipalaidavimas). Padeda pašalinti nereikalingą emocinę įtampą, susikurti vidinę ramybę bei užkirsti kelią organizmo alinimuisi, pervargimui, atsikratyti nemigos, atkurti vidinę pusiausvyrą bei harmoniją.
  • Smėlio šviesos terapija – terapija, turinti atpalaiduojamąjį ir emocijas išlaisvinantį poveikį, padeda sutelkti dėmesį į savo vidinius išgyvenimus.
  • Žaidimų terapija– specialiai parinktų žaidimų pagalba sudaromos palankios sąlygos tyrinėti ir reikšti savo jausmus, emocijas, mintis. Kuriama ir mokoma saugus ryšio su aplinkiniais.
  • Šviesos (fototerapija) terapija– gydymas intensyviu šviesos srautu. Ypač efektyvi gydant depresiją, miego sutrikimus, nerimo būkles, esant adaptacijos sutrikimams.
  • Muzikos terapija – tai sveikatos priežiūros paslauga, kurioje naudojamos moksliniais įrodymais pagrįstos intervencijos, pacientų sveikatinimo tikslais, per terapinį ryšį su kvalifikuotu muzikos terapeutu. Paslauga skirta vaikų, paauglių ir suaugusiųjų psichinės bei fizinės sveikatos stiprinimui, atstatymui ir palaikymui. Muzikos terapijos intervencijos pozityviai veikia pacientų emocijas, gerina bendravimo įgūdžius, socializaciją, savikontrolę, stiprina savigarbą, mažina nerimą, padeda suvaldyti baimes, skatina kūrybiškumą, padeda atsipalaiduoti. Užsiėmimų metu atliekami kvėpavimo pratimai, improvizuojama balsu ir instrumentais, dainuojama, žaidžiami muzikiniai žaidimai, klausoma muzikos ir reflektuojama.
20190920 154235
20190920 154211
20190920 154152
Foto PDS scaled
IMG 0183
20190920 154127
20190920 154259
Foto PDS 2 scaled
IMG 0188

Psichikos dienos stacionaro paslaugos yra prieinamos visų Kauno apskrities gydymo įstaigų aptarnaujamiems gyventojams, turintiems gydytojo psichiatro siuntimą (F027/a) ir privalomąjį sveikatos draudimą, psichikos Dienos centre teikiamos paslaugos yra nemokamos. Dirbantiems išduodamas nedarbingumo pažymėjimas. Priimami suaugę pacientai (vyresni nei 18 metų).

Psichikos dienos stacionaro kontaktai:

Nepriklausomybės a. 10, LT-44320 Kaunas

IV aukštas (galima keltis liftu)

Registratūra: (8 37) 409 808

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.