Skambučių centro tel. (8 37) 403 900

Virsun

Funkcinės diagnostikos tyrimai

KMP  >  Paslaugos   >  Diagnostika ir tyrimai  >  Funkcinės diagnostikos tyrimai
MART0775 scaled

Kauno miesto poliklinikos gydytojai klinikiniai fiziologai atlieka kvėpavimo takų ir plaučių, širdies ir kraujagyslių sistemų funkcinius diagnostinius tyrimus.

Širdies veikla tiriama ir analizuojama ramybėje (įprastinė elektrokardiograma) ir fizinio krūvio metu (veloergometrinis tyrimas).

Šiuolaikinio veloergometro pagalba atliekant veloergometriją, galima įvertinti ne tik širdies ritmo, laidumo, kraujotakos sutrikimus, bet ir organizmo adaptacinius pajėgumus, prisitaikymą krūviui, rezervinius pajėgumus, treniruotumą, gydymo efektyvumą.

Įprastinė elektrokardiograma – tai greitas, paprastas ir informatyvus tyrimas, kuris realiu laiku parodo elektrinę širdies veiklą, padeda diagnozuoti širdies ritmo ir laidumo sutrikimus, nepakankamą širdies raumens aprūpinimą deguonimi ir kraujotakos sutrikimus širdies sienelėje, gresiantį ar įvykusį miokardo infarktą, širdies raumens sustorėjimą ir kt.

Paros elektrokardiogramos stebėsena (Holterio monitoravimas)  – tai tyrimas, kai širdies veikla registruojama nepertraukiamai vienos ar dviejų parų bėgyje pacientui įprastomis gyvenimo sąlygomis. Naudojamas nedidelis mobilus prietaisas, kuris pritvirtinamas prie paciento krūtinės ląstos. Tyrimą rekomenduojama atlikti esant pasikartojantiems neaiškios kilmės širdies plakimams, alpimo epizodams, galvos svaigimui, prieširdžių virpėjimui.

Kvėpavimo funkciniai tyrimai (spirometrija) svarbūs diagnozuojant ūmines ir lėtines plaučių bei bronchų ligas, vertinant gydymo efektyvumą, esant neaiškios kilmės dusuliui. 

INFORMACIJA IR REGISTRACIJA:

telephone (8 37) 403 900

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.