Karštomis dienomis būkite atsargūs: perkaitimo pavojai ir pagalbos patarimai
Kauno miesto poliklinikos Kalniečių padalinio šeimos gydytojas Lukas Pavlavičius dalinasi patarimais, kaip atpažinti perkaitimo simptomus, suteikti pirmąją pagalbą ir apsisaugoti nuo šios pavojingos būklės.
𝐏𝐞𝐫𝐤𝐚𝐢𝐭𝐢𝐦𝐚𝐬 – žmogaus organizmo būklė, kai dėl sutrikusio temperatūros reguliavimo susikaupia šilumos perteklius, kurio kūnas nesugeba pašalinti.
𝐊𝐨𝐤𝐢𝐞 𝐬𝐢𝐦𝐩𝐭𝐨𝐦𝐚𝐢 𝐢𝐬̌𝐝𝐮𝐨𝐝𝐚 𝐬̌𝐢𝐚̨ 𝐛𝐮̄𝐤𝐥𝐞̨?
- Galvos skausmas ir svaigimas
- Mieguistumas
- Nenoras judėti
- Raumenų skausmai
- Mėšlungis
- Paraudusi, bet neprakaituojanti oda
𝐊𝐚𝐢𝐩 𝐬𝐮𝐭𝐞𝐢𝐤𝐭𝐢 𝐩𝐢𝐫𝐦𝐚̨𝐣𝐚̨ 𝐩𝐚𝐠𝐚𝐥𝐛𝐚̨ 𝐢𝐬̌𝐭𝐢𝐤𝐮𝐬 𝐩𝐞𝐫𝐤𝐚𝐢𝐭𝐢𝐦𝐮𝐢?
- Išveskite žmogų į vėsią aplinką, uždenkite jo kūną ar stambiąsias kraujagysles vėsiu apdangalu, duokite atsigerti šalto vandens ir kvieskite greitąją medicinos pagalbą.
𝐊𝐚𝐢𝐩 𝐚𝐩𝐬𝐢𝐬𝐚𝐮𝐠𝐨𝐭𝐢 𝐧𝐮𝐨 𝐩𝐞𝐫𝐤𝐚𝐢𝐭𝐢𝐦𝐨?
- Dėvėkite oro sąlygoms tinkamą aprangą – vasarą geriausia nešioti laisvus, šviesius ir prakaitui pralaidžius rūbus, patogią avalynę bei dėvėti galvos apdangalą ar kepurę.
- Venkite alkoholio, skysčių su kofeinu, gėrimų su cukrumi ar saldikliais, nes jie skatina vandens pasišalinimą iš organizmo.
- Gerkite mineralizuotą vandenį – be angliarūgštės, dažnai ir po nedaug. Didelis tokio vandens kiekis vienu metu gali lemti padažnėjusį šlapinimąsi, dėl kurio netenkama svarbių elektrolitų – natrio ir kalio.
- Stebėkite savo šlapimo spalvą – jei jis tamsus, padidinkite skysčių vartojimą, jei skaidrus, sumažinkite. Taip pasieksite skysčių balansą organizme.
Norite sužinoti, ar jūsų organizmas turi pakankamai natrio ir kalio atsargų? Atlikite šių svarbių elektrolitų tyrimą – tam nereikia siuntimo, registracijos ar būti prisirašius prie Kauno miesto poliklinikos.
Tyrimai atliekami visose Kauno miesto poliklinikos padalinių laboratorijose.
No Comments
Sorry, the comment form is closed at this time.