Skambučių centro tel. (8 37) 403 900

Virsun

Nauji tyrimai – Laimo ligos patvirtinamieji tyrimai imunobloto metodu

KMP  >  Naujienos   >  Nauji tyrimai – Laimo ligos patvirtinamieji tyrimai imunobloto metodu
INSTAGRAMUI (1)

Nauji tyrimai – Laimo ligos patvirtinamieji tyrimai imunobloto metodu

Kaip žinia, veiksmingiausia apsaugos priemonė nuo erkinio encefalito – vakcina, kuri apie 99 proc. pasiskiepijusių suteikia 3–5 metus trunkantį atsparumą šiai ligai.

Deja, bet Laimo ligai sukurtos vakcinos nėra, todėl efektyviausia kovos su ja priemonė – savalaikė diagnostika ir paskirtas gydymas antibiotikais.

Šią ligą pirminėje stadijoje diagnozuoti galima identifikavus specifinį simptomą – įkandimo vietoje besivystantį odos uždegimą, kuris pasireiškia žiedo pavidalo besiplečiančiu bėrimu: kraštai ryškūs ir raudoni, o centras blykšta.

Jei minėto „klasikinio simptomo” nėra, Laimo ligą galima diagnozuoti nustačius serologinius IgM ir IgG klasės antikūnus kraujyje. Jeigu nežinote, kada erkė įsisiurbė, rekomenduojama atlikti abiejų antikūnų tyrimus, bet praėjus ne mažiau 3-4 savaitėms po tikėtino įkandimo.

Tačiau, jeigu Laimo ligos serologiniai IgM ir IgG tyrimai pateikė dviprasmiškus ar teigiamus atsakymus, tokiu atveju rekomenduojama atlikti patvirtinamuosius IgM ir IgG Laimo ligos tyrimus imunobloto metodu.  Tokiu būdu galima sekti antikūnų pokytį organizme ir tiksliausiai nustatyti ar Laimo liga yra, ar nėra.

________________________

Tyrimus galite atlikti:

  • Visuose poliklinikos padalinių Laboratorijos procedūriniuose kabinetuose.
  • Informacija Laboratorijos tel. (8 37) 210 016 arba Skambučio centro tel. (8 37) 403 900
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Kviečiame aplankyti mūsų Facebook ir Instagram puslapį!