Skambučių centro tel. (8 37) 403 900

Virsun

Širdies ir kraujagyslių ligų ištyrimas bei prevencija

KMP  >  Naujienos   >  Širdies ir kraujagyslių ligų ištyrimas bei prevencija
Kardiologe

Širdies ir kraujagyslių ligų ištyrimas bei prevencija

Kauno miesto poliklinikoje neseniai pradėta vykdyti atnaujinta širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programa, skirta vyrams ir moterims nuo 40 iki 60 metų (imtinai).

Šioje programoje dalyvaujantys pacientai, kuriems nustatoma didelė kardiovaskulinė rizika, siunčiami kardiologo konsultacijai, taip pat papildomam kardiologiniam ištyrimui ir lipidų – lipoproteino (a), Apolipoproteino A-1 ir Apolipoproteino B – tyrimams.

Kodėl šie tyrimai tokie svarbūs?

  • Nustačius lipoproteino (a) padidėjimą, kartu nustatoma ir 2 kartus išaugusi rizika susirgti kardiovaskulinės sistemos ligomis.
  • Kartu su lipoproteino (a) padidėjimu nustačius ir Apolipoproteino B padidėjimą, minėta rizika išauga iki 5 kartų.

Lipoproteino (a) koncentracijos padidėjimas, skirtingai nei mažo tankio lipoproteinų cholesterolio, nepriklauso nuo amžiaus, fizinio aktyvumo, mitybos ar svorio mažinimo, todėl tai yra genetiškai nulemtas kardiovaskulinių ligų rizikos veiksnys.

Svarbu paminėti ir tai, kad didelė cholesterolio koncentracija kraujyje nėra juntama, todėl visiems:

  • Sulaukusiems 20-ties metų, rekomenduojama atlikti lipidogramą.
  • Sulaukusiems 30-ties metų ir turintiems antsvorio ar giminaičių, kurie serga širdies ir kraujagyslių ligomis, lipidogramą rekomenduojama atlikti kartą per metus.

Lietuvoje širdies ir kraujagyslių ligos yra ne tik pagrindinė mirties, bet ir neįgalumo bei pablogėjusios gyvenimo kokybės priežastis. Tačiau daugeliu atvejų šių ligų galima išvengti – žinant savo rizikos veiksnius ir koreguojant gyvenimo būdą į tokį, kuris būtų sveikas.

Anot Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertų, palaikant kraujospūdį normos ribose, sumažinus cholesterolio kiekį kraujyje ir metus rūkyti, daugiau nei dvigubai sumažėja rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis.

Dėl šių priežasčių Kauno miesto poliklinika kviečia kiekvieną rūpintis savo sveikata, žinoti savo rizikos veiksnius ir anksti juos pradėti koreguoti, kad pavyktų sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Kviečiame aplankyti mūsų Facebook ir Instagram puslapį!