Skambučių centro tel. (8 37) 403 900

Virsun

Gydytojo komentaras: vaikų raidos sutrikimai

KMP  >  Naujienos   >  Gydytojo komentaras: vaikų raidos sutrikimai
Klausk gydytojo

Gydytojo komentaras: vaikų raidos sutrikimai

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis Lietuvoje daugėja įvairių raidos sutrikimų turinčių vaikų ir jų sparčiai daugėja tarp berniukų.

Raidos sutrikimas – tai vienos ar daugiau raidos sričių vystymosi sulėtėjimas. Raidos sutrikimams yra priskiriama motorinės raidos disfunkcija, cerebrinis paralyžius, kalbos ir kalbėjimo sutrikimai, protinis atsilikimas ir mišrūs raidos sutrikimai, įvairiapusiai raidos sutrikimai (autizmas), mokymosi sutrikimai, socialinės – emocinės raidos ir elgesio sutrikimai, regos bei klausos sutrikimai.

Vaiko vystymuisi turi įtakos įgimtos savybės ir išoriniai aplinkos faktoriai. Kiekvieną naują įgūdį sąlygoja centrinės nervų sistemos raida, judėjimo galimybės, vaiko motyvacija ir aplinka. Visi vaikai vystosi ta pačia seka, tik įgūdžių įgijimo laikas skirtingas. Vaikas pradžioje išmoksta laikyti galvą, kontroliuoti pečių juostos raumenis, liemenį, vėliausiai kojas. Neišmokęs kontroliuoti savo liemens, pečių juostos, negalės kontroliuoti rankų ir pirštų judesių. Kartais motorinės raidos vystymuisi trukdo sensorinės problemos, pavyzdžiui aklumas.

Motorinė sistema subręsta  iki 7-8 metų amžiaus. Vyresniame amžiuje tobulėja nežymiai. Taigi ir padėti galime daugiausia mažiems vaikams, kurie dar tik mokosi judėti.

Šeimos gydytojai ir pediatrai yra arčiausiai šeimų, jas geriausiai pažįsta ir žino rūpesčius, bet dėl didelio darbo krūvio, skubos gal ne visada atkreipia dėmesį į tai, ar vaikas vystosi pagal amžių, ar jo elgesys, kalba atitinka amžių, ar jo aplinka tinkama tobulėjimui.

Jei turite abejonių, klausimų registruokitės vaikų neurologo konsultacijai. Kalniečių padalinyje (Savanorių pr. 369, Kaunas) konsultuoja gyd. vaikų neurologė Laimutė Bieliauskienė. Konsultacijos metu vertinama:

  • kaukolės forma, apimtis, čiuopiamos siūlės, momenėliai
  • įgimti sklaidos trūkumai (ausies vijoklio deformacijos, balno nosis ir pan.)
  • galvinių nervų funkcija
  • motorikos funkcija: padėtis, judesiai
  • naujagimių ir kūdikių refleksai
  • koordinacija

Taip pat atliekami tyrimai:

  • neurosonograma
  • akių dugno tyrimas
  • kraniograma

Esant pakitimams, pacientai nukreipiami okulisto, otorinolaringologo, reabilitologo, logopedo konsultacijoms.

_____________________________________________

REGISTRACIJA gydytojos konsultacijai:

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Kviečiame aplankyti mūsų Facebook ir Instagram puslapį!