Skambučių centro tel. (8 37) 403 900

Virsun

Centro padalinio gyd. otorinolaringologė Reda Milašienė kviečia konsultacijai!

KMP  >  Naujienos   >  Centro padalinio gyd. otorinolaringologė Reda Milašienė kviečia konsultacijai!
Klausk gydytojo 4

Centro padalinio gyd. otorinolaringologė Reda Milašienė kviečia konsultacijai!

Ausų, nosies, gerklės gydytoja (otorinolaringologė) Reda Milašienė Centro padalinyje (A.Mickevičiaus g. 4, Kaunas) konsultuoja vaikus ir suaugusius, diagnozuoja ausų, gerklės ir nosies ligas, atlieka įvairius tyrimus ir procedūras bei skiria gydymą.

Gydytojos otorinolaringologės konsultacija svarbi, jei skauda ausį arba gerklę, dažnai užgula ausis skrendant ar nardant, jei neprakalbate, prikurtote, jei ūžia galvoje arba ausyse, jei pablogėjo uoslė, atsirado knarkimas arba vargina sausas nuolatinis kosulys, lėtinė sloga. Gydytoja otorinolaringologė rekomenduoja kaip išvengti ausų, nosies ir gerklės ligų, kaip pristabdyti esamos ligos eigą ir atitolinti komplikacijas.

Gydytojos atliekamos procedūros ir tyrimai:

 • endoskopija (nosies, sinusų, nosiaryklės, gerklų apžiūra minkštu endoskopu)
 • ausies sieros kamščio pašalinimas
 • svetimkūnio pašalinimas iš LOR organų
 • klausomojo vamzdžio prapūtimas Policerio balionu
 • kraujuojančios vietos iš nosies prideginimas
 • priekinė nosies tamponada, stabdant kraujavimą iš nosies
 • timpanometrija ir akustinio reflekso registravimas
 • klausos tyrimas (toninė slenkstinė audiometrija)
 • nosies levažas (nosies – sinusų plovimas)
 • pasėlis nosies, ausies, gerklės

Gydytoja otorinolaringologė diagnozuoja ir gydo:

 • ausų, nosies, gerklės uždegimus (otitą, nazofaringitą, sinusitą, faringitą, tonzilitą, laringitą, tracheitą, rinitą ir kt.)
 • klausomojo vamzdžio ligas
 • ausies būgnelio ligas ir pažeidimus
 • otalgiją ir išskyras iš ausies
 • nosies polipus
 • vaikų adenoidus
 • kraujavimą iš kvėpavimo takų
 • kvėpavimo sutrikimus
 • klausos sutrikimus
 • balso pakitimus
 • gerybinius ir piktybinius ausų, nosies, gerklės navikus ir kt.

Kokiems simptomams kamuojant reikia kreiptis pagalbos?

Gydytojos otorinolaringologės konsultacija svarbi, jei skauda ausį arba gerklę, dažnai užgula ausis skrendant ar nardant, jei neprakalbate, prikurtote, jei ūžia galvoje arba ausyse, jei pablogėjo uoslė, atsirado knarkimas arba vargina sausas nuolatinis kosulys, lėtinė sloga. Gydytoja otorinolaringologė rekomenduoja kaip išvengti ausų, nosies ir gerklės ligų, kaip pristabdyti esamos ligos eigą ir atitolinti komplikacijas.

„Šiuo metų laiku vyrauja įvairios peršalimo ir infekcinės ligos. Pacientai kreipiasi, dėl užsitęsusios slogos, gerklės ar ausų skausmo, balso užkimimo. Prasidėjus peršalimo sezonui padaugėja ir peršalimo komplikacijų: sinusitų, otitų ir tonzilitų. laringitų, tracheitų. Jei peršalimo simptomai tęsiasi daugiau nei 5-7 dienas arba būklė blogėja, atsiranda galvos, ausies ar gerklės skausmų, būtina kreiptis į gydytoją“, – pataria gyd. R. Milašienė.

Sieros kamščiai

Ausų užgulimas dėl sieros kamščių yra vienas dažniausių nusiskundimų, dėl kurio pacientai ieško skubios ausų, nosies, gerklės gydytojo konsultacijos. „Nevalykite, nekrapštykite ir neplaukite kamščių patys, nes galite pažeisti būgnelį, ausies landą, sukelti infekciją arba tiesiog nustumti kamštį gilyn”, – įspėja gyd. R. Milašienė. Gydytoja paaiškino, kad sieros kamščius ji šalina 3 būdais: specialiais mikroinstrumentais, ausų siubliuku arba modernia ausų plovimo sistema, kuri filtruoja vandenį ir pašildo jį iki žmogaus kūno temperatūros. „Todėl ausų plovimas yra visiškai saugi ir neskausminga procedūra”, – paaiškino gyd. Reda Milašienė.

Moderni diagnostinė įranga

Kauno miesto poliklinikoje atliekami šiuolaikiniai ausų, nosies, gerklės diagnostiniai tyrimai. Priklausomai nuo nusiskundimų, po įprastos apžiūros atliekami specifiniai tyrimai. Pagrindinis tyrimas yra endoskopija, t.y., ausų, nosies, gerklės apžiūra endoskopu. Fibroendoskopijos metu galime apžiūrėti nosies landas, nosiaryklę, sinusų angas, ryklę, balso klostes. Įvertinti vietas, kurios neprieinamos ir nematomos įprastos apžiūros metu.

Naujovė  – jau išduodami du kompensuojami klausos aparatai

Ausų ligų diagnostika susideda iš apžiūros ir klausos tyrimų. Ausų landas ir būgnelius gydytoja apžiūri otoskopu.  Jei pacientas skundžiasi silpna klausa, jam atliekamas klausos tyrimas – audiometrija ir nustatomas klausos nusilpimo laipsnis ir tipas. Jei pacientui trūksta klausos ir kalbos aiškumo, skiriamas kompensuojamas klausos aparatas.

Naujovė –  nuo 2022 m. liepos mėnesio pacientui gali būti išduodami du kompensuojami klausos aparatai abiem ausims vieną kartą per 5 metus. Tad jei pacientas turėjo iki šiol vienai ausiai klausos aparatą, nuo šiol gali kreiptis dėl antro kompensuojamo klausos aparato kitai ausiai. Nemokamą klausos aparatą gali gauti visi apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu.

Dažniausia lėtinė ausų problema – nusilpusi klausa. „Jei dažnai prašote pakartoti, vis dažniau padidinate televizoriaus garsą arba girdite, bet ne visada aiškiai suprantate, ką jums sako – kreipkitės į ausų, nosies, gerklės gydytoją. Jei atsirado ūmus ūžesys ar staiga suprastėjo klausa, tokiu atveju būtina kuo skubesnė konsultacija“, – rekomenduoja R.Milašienė.

Užsiregistruoti gydytojos konsultacijai galite:

Pasirūpinkite savo sveikata laiku!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Kviečiame aplankyti mūsų Facebook ir Instagram puslapį!