Skambučių centro tel. (8 37) 403 900

Virsun

Pradedame vykdyti ES projektą „Cukrinio diabeto automatinė rizikų identifikacijos ir monitoringo sistema“

KMP  >  Naujienos   >  Pradedame vykdyti ES projektą „Cukrinio diabeto automatinė rizikų identifikacijos ir monitoringo sistema“
Facebookui plakatas

Pradedame vykdyti ES projektą „Cukrinio diabeto automatinė rizikų identifikacijos ir monitoringo sistema“

VšĮ Kauno miesto poliklinika pradėjo vykdyti ES projektą, kurio metu bus sukurta cukrinio diabeto automatinė rizikų identifikacijos ir monitoringo sistema. Šios sistemos pagalba gydytojai realiu laiku per medicininę informacinę sistemą gaus informaciją apie pacientų sveikatos būklę, įskaitant gretutines ligas (pagal 15 medicininių požymių ir 8 techninius funkcionalumus). Sukurta sistema individualizuosis pagal kiekvieno paciento asmeninius rodiklius ir mokinsis iš jų, taip pat turės funkcionalumus, kurių neturi kitos veikiančios sistemos.

Projekto metu bus įgyvendinamos trys veiklos, t. y. „Cukrinio diabeto  automatinė rizikų identifikacijos ir monitoringo sistemos“ koncepcijos sukūrimas, prototipo sukūrimas ir bandomosios partijos sukūrimas.

Projektas yra itin reikšmingas tiek Lietuvos, tiek Europos Sąjungos mastu, nes cukriniu diabetu ir gretutinėmis ligomis sergančių asmenų skaičius pasaulyje nuolat auga. Tikimasi, kad ankstyvesnis cukrinio diabeto bei gretutinių ligų diagnozavimas sukurs tiesioginę naudą pacientams, viešasis sektorius gaus tiesioginę finansinę naudą, taip pat bus efektyvesnis bei spartesnis pacientų gydymas, o jų apsilankymai pas gydytojus taps retesni.

Projektas finansuojamas  Europos regioninės plėtros fondo.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Kviečiame aplankyti mūsų Facebook ir Instagram puslapį!