Skambučių centro tel. (8 37) 403 900

Virsun

Saviizoliacija – stipriausias atkirtis mirtino viruso grėsmėms

KMP  >  Naujienos   >  Saviizoliacija – stipriausias atkirtis mirtino viruso grėsmėms
untitled

Saviizoliacija – stipriausias atkirtis mirtino viruso grėsmėms

Į Lietuvą grįžtantys tautiečiai privalo save izoliuoti keturiolikai dienų – tai itin svarbi sąlyga siekiant išvengti COVID-19 viruso plitimo. Specialistai pabrėžia, kol nėra vakcinos ar efektyvių vaistų nuo viruso, vienintelis būdas sustabdyti ligos plitimą yra žmonių atsakingumas ir sąmoningumas.

Visuomenės sveikatos specialistai dar kartą primena, jog saviizoliacija – tai asmens, sergančio užkrečiamąja liga, įtariamo sergančio, turėjusio kontaktą, ar sukėlėjo nešiotojo atskyrimas nuo aplinkinių žmonių norint išvengti užkrečiamosios ligos plitimo. COVID-19 pandemijos metu asmenims, grįžusiems iš užsienio valstybių, privaloma 14 dienų izoliacija.

Atkreipiame dėmesį, kad visi Lietuvos piliečiai 14 d. laikotarpyje grįžę iš bet kurios užsienio šalies turi užpildyti anketą NVSC internetiniame puslapyje adresu: https://nvsc.lrv.lt/covid-19. Jei grįžote į Lietuvos teritoriją lėktuvu ir parskridę užpildėte keleivio kortelę pakartotinai pildyti anketos nereikia, tačiau jei pasiekėte šalį kitomis transporto priemonėmis ir keleivio kortelės pildyti neteko – tai rekomenduojama padaryti kuo skubiau.

Ką dar reikia žinoti apie saviizoliaciją?

NVSC specialistai atlieka aktyvų asmens stebėjimą (su stebimu asmeniu susisiekia telefonu, el. paštu ir užrašo sveikatos būklę):

 • privaloma būti pasiekiamam visą izoliavimosi laikotarpį telefonu ir el. paštu;
 • saviizoliacijos metu asmuo privalo kasdien matuoti kūno temperatūrą, stebėti sveikatą;
 • asmuo informuojamas, kad sveikatos stebėjimo metu, jei išsivysto ligos simptomai (karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas), nedelsiant skambintų nemokama Koronos karštąja linija 1808 – pranešti apie susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų nurodymus.
 • jei per 14 dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai nepasireiškia, asmuo toliau nelaikomas turinčiu susirgimo riziką.

BŪTINA:

 • izoliavimo metu, neišvengus kontakto su kitais asmenimis, laikytis atstumo ir laiko taisyklės: bendrauti ne arčiau kaip per 2 metrus (du dideli žingsniai) ir ne ilgiau kaip 15 min.
 • visą izoliavimosi laikotarpį nepamiršti rankų higienos reikalavimų (plovimas su muilu ir vandeniu, dezinfekanto naudojimas);
 • dažnai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas, o esant galimybei jas ir dezinfekuoti;
 • jei žmogus nuolat vartoja vaistus, dėl recepto į savo šeimos gydytoją kreiptis nuotoliniu būdu, t. y. nesilankant gyvai;
 • perkelti visus suplanuotus vizitus pas gydytojus, odontologus ar iš anksto numatytas procedūras, kol nesibaigs saviizoliacijos, karantino laikotarpis.

LEIDŽIAMA:

 • namuose ir izoliavimosi vietoje būti be medicininės kaukės (jei nėra ligos simptomų); ji būtina pasireiškus kvėpavimo takų infekcijos simptomams (kosulys, dusulys ir kt.);
 • apsirūpinti maistu ir kitomis būtiniausiomis prekėmis nuotoliniu būdu (internetu);
 • maisto prekes gali pristatyti šeimos narys, draugas, kuriam netaikoma saviizoliacija: prekes pristatant kurjeriui ar artimiesiems, rekomenduojama pasinaudoti galimybe gauti jas „ne į rankas“, t. y. pirkinius paliekant prie durų;
 • su artimaisiais, draugais bendrauti nuotoliniu būdu – telefonu ir kitomis ryšio priemonėmis;
 • dirbti griežtai tik nuotoliniu būdu.

Nesilaikant saviizoliacijos reikalavimų (paliekant izoliavimosi vietą be sveikatos priežiūros specialisto leidimo; priimant svečius (lankytojus) namuose; nesilaikant sveikatos priežiūros specialisto nurodymų ir kt.) gali būti taikomos šios priemonės ir atsakomybės:

 • Būtinoji izoliacija arba būtinasis hospitalizavimas.
  • Administracinė atsakomybė – įspėjimas arba bauda, asmenims nuo 60 iki 140 eurų. Administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą asmenims nuo 140 iki 600 eurų, juridinių asmenų vadovams arba kitiems atsakingiems asmenims – nuo 550 iki 1200 eurų. Jei asmens veikla, sukėlė pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, jam gali grėsti bauda nuo 300 iki 560 eurų.
  • Baudžiamoji atsakomybė – priklausomai nuo padarinių – bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.
  • Civilinė atsakomybė. Jeigu fizinis asmuo suluošintas ar kitaip sužalota jo sveikata, tai už žalą atsakingas asmuo privalo nukentėjusiam asmeniui atlyginti visus šio patirtus nuostolius ir neturtinę žalą.

 

Kauno miesto savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Kviečiame aplankyti mūsų Facebook ir Instagram puslapį!