Centro padalinys

(8 37) 409 222

Kalniečių padalinys

(8 37) 401 422

Dainavos padalinys

(8 37) 403 900

Šilainių padalinys

(8 37) 377 771

Šančių padalinys

(8 37) 342 167

Virsun

KVIEČIAME APLANKYTI FOTOMENININKĖS INDRĖS BAGDONĖS FOTOGRAFIJŲ PARODĄ ŠILAINIŲ PADALINYJE

KMP  >  Naujienos   >  KVIEČIAME APLANKYTI FOTOMENININKĖS INDRĖS BAGDONĖS FOTOGRAFIJŲ PARODĄ ŠILAINIŲ PADALINYJE

KVIEČIAME APLANKYTI FOTOMENININKĖS INDRĖS BAGDONĖS FOTOGRAFIJŲ PARODĄ ŠILAINIŲ PADALINYJE

Indrė Bagdonė – kaunietė, jaunosios kartos fotomenininkė, savo kelią fotografijoje atradusi 2007-siais, kuomet neplanuotai „gimė“ šioje parodoje matomas triptikas „Vėjų išbarstytas auksas“. Tąkart lietingą rudens dieną, prabėgomis, su paprastu fotoaparatu, vadinamąja „muiline“, nufotografuoti lietuviški laukai ir ant jų pabirę medžių lapai tapo autorės vizitine kortele ir paskata įprastinėje, dažnai net ir niūria, nykia ar pilka vadinamoje kasdienoje bei aplinkoje ieškoti iškalbingų vaizdų.

„Mes taip visi skubame, lekiame, o fotografija leidžia sustabdyti akimirką ir čia pat, po kojomis, purve, baloje ar tarp paprastų akmenų pastebėti nepaprastas istorijas. Sustabdyta akimirka kiekvienam fotografijos stebėtojui kelia be galo skirtingas mintis, asociacijas, įžvalgas, kiekvienas tą patį vaizdą regime visiškai kitaip. Tuo fotografija ir žavi. Ir ji yra geras būdas stabtelėti, įžvelgti, pajusti ir visa tuo dalytis su kitais.“ – taip apie savo kūrybą kalba autorė.

Indrės Bagdonės darbuose – gamta, peizažai, gamtos detalės, siluetai, gamtos kuriami raštai, kuriuos išryškina juodai balta fotografija. Vyrauja tiek spalvinis, tiek objektinis minimalizmas arba, visiškai priešingai, detalių ir spalvų maksimalizmas, nuo kurio, kaip sako fotografė, „raibsta akys“. Visgi labiausiai Indrė bando stabdyti akimirkas, kurios suteikia erdvės minčiai ir žvilgsniui, kad kiekvienas stebimoje fotografijoje atrastume save.

Į Indrės Bagdonės fotografijas socialiniuose tinkluose dėmesį atkreipė menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė ir tuomet prasidėjo Indrės parodų kelias. Kol kas paroda „3” yra pirmoji paroda, keliaujanti per įvairias erdves, o kodėl būtent skaičius „3”, autorė pasakoja taip: „Tiesiog sutapo bedėliojant fotoarchyvus. Akys pačios kibo už triptikų, sąsajų tarp fotografijų. Triptikų pavadinimai sujungia pavienes fotografijas į visumą. Pavienės fotografijos turi savo istorijas, triptikas sukuria dar kitokį pasakojimą. Be kita ko, skaičius „3“ vyrauja ir asmeniniame gyvenime, o mano mėgstamas posakis – trys, tai jau kompanija!”

Kaip pastebi menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė, Indrės fotografijoms gilesnės prasmės ir kitokių emocijų suteikia nuotraukų pavadinimai. Jie nebūtinai tiesiogiai susiję su vaizduojamu dalyku ir todėl dažnai gerokai išplečia stebimos fotografijos suvokimą, sufleruoja apie kitokią mintį, kažkokią paslaptį, nuojautą, pasiūlo užuominą, tarsi suteikdami fotonovelės bruožų – iš vieno triptiko galima sukurti ilgą pasakojimą.

Fotomenininkės kūrybos prioritetus atskleidžia jos slapyvardis internetinėje erdvėje Capere Sensum – lotyniškai tai reiškia „pagauti jausmą“. Indrė per nuotraukas siekia perteikti mintį, siužetą, sukurti erdvės vidiniams apmąstymams, pasakoti akimirkos istorijas, bet labiausiai nori, kad kiekvienas, žvelgdamas į fotografijas, jose susikurtų naujas, o gal atrastų jau vykusias savas istorijas, akimis ir mintimis „nueitų tolyn, gilyn“ fotografijose matomais takais, erdvėmis.

Indrė yra Gabrielės meno galerijos narė (www.gabrielegallery.eu),
jos darbus galite matyti ir socialiniuose tinkluose:
Instagram: @capere.sensum
Facebook: /capere.sensum

Dėl darbų įsigijimo, parodų organizavimo
ar papildomos informacijos, prašome kreiptis
į parodos autorę Indrę Bagdonę, tel.: 8 601 37989

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Kviečiame aplankyti mūsų Facebook ir Instagram puslapį!
Pasirinkti spalvą